Home

Mistr světa v šachu 1968

4) Mojmír Švábenský, trojnásobný mistr světa neslyšících šachistů jednotlivců (1955, 1965 a 1968) a vítězné družstvo neslyšících z roku 1966 (Švábenský, Schmid, Kuzma, Schneider)

CAPABLANCA: bývalý mistr světa v šachu: EUWE: bývalý mistr světa v šachu: SPASSKIJ: bývalý mistr světa v šachu: TAL: bývalý mistr světa v šachu V tabulce najdete veškerá křížovkářská spojení, která souvisejí s hledaným výrazem bývalý šachový mistr světa. Pokud zde není žádný výsledek, zkontrolujte si prosím, zda máte dotaz správně zapsaný V tabulce najdete veškerá křížovkářská spojení, která souvisejí s hledaným výrazem ruský mistr světa v šachu (alexandr). Pokud zde není žádný výsledek, zkontrolujte si prosím, zda máte dotaz správně zapsaný. Nebo se můžete podívat na konci stránky na obdobné otázky, které tu před vám hledali již jiní.

První mezinárodní šachový turnaj proběhl v Londýně v roce 1851. První oficiální mistr světa v šachu Wilhelm Steinitz svůj titul vybojoval v roce 1886. Jeho současným následovníkem (od roku 2013) je norský šachový velmistr Magnus Carlsen. Nejlepším českým šachistou je od roku 2003 David Navara Mistrovství světa v šachu je soutěž o titul mistra světa v šachu. Poprvé se oficiálně konalo roku 1886, kdy pražský rodák Wilhelm Steinitz porazil Johannese. Howard Staunton - neoficiální mistr světa . Howard Staunton se narodil v dubnu 1810 v městečku Westmoreland na severu Anglie. Jeho rodný list ale nebyl nikdy nalezen. Možná byl nemanželským synem Frederica Howarda, 5. hraběte v Carlysle. Šachy se naučil údajně až ve 20. letech a až v roce 1836 se jimi začal zaobírat vážně Michail Něchemjevič Tal (lotyšsky Mihails Tāls, rusky Михаил Нехемьевич Таль; 9. listopadu 1936, Riga - 28. června 1992, Moskva), přezdívaný Čaroděj z Rigy, byl sovětský lotyšský šachový velmistr, mistr světa v šachu (1960-1961) a mistr světa v bleskovém šachu (1988) Jiří Bouška z Kameniček na Pardubicku má kromě nesporného šachového talentu i srdce bojovníka. Z běloruského Minsku přivezl v úterý svůj zatím největší triumf - stal se mistrem světa v rapid šachu v kategorii do osmi let. Startovalo v ní 169 šachistů z 35 zemí světa

Čeští šachoví mistři světa « Šachový svaz České republik

Nejúspěšnější odchovanec kyjovského šachu, mistr Československa v praktickém šachu na rok 1965, mistr světa v akademickém šachu družstev 1963, účastník šachové olympiády 1968, dnes člen Lokomotivy Brno. Oskar Strýček (1947) dvojnásobný vicemistr Československa v kompozičním šachu (1968,1971), kandidát mistra. V. Mistrovství světa v šachu je soutěž o titul mistra světa v šachu. Poprvé se oficiálně konalo roku 1886, kdy pražský rodák Wilhelm Steinitz porazil Johannese Zukertorta. Do té doby byli vůdčí mistři uznáváni za nejlepší šachisty světa pouze neformálně a subjektivně, na základě jejich sportovních výsledků a teoretického přínosu První oficiální mistr světa v šachu, Wilhelm Steinitz, svůj titul vybojoval v roce 1886; jeho dnešním následovníkem je indický šachový velmistr Viswanathan Anand,který drží titul MS v šachu od roku 2007.V roce 2013 v listopadu se s Anandem o titul MS v šachu utká 22letý Nor Magnus Carlsen,který je favoritem Když obhájce titulu , tedy Kasparov neprohraje v zápase na 24. partií obhájí titul Mistra světa. Stav po 23. partií je vedení o jeden bod pro Karpova a Karpo..

Bývalý mistr v šachů sveta Křížovkářský slovník ONLIN

Zeman páchá zločin proti vlastnímu národu, uráží lidi, kteří zemřeli v roce 1968, říká Garri Kasparov Zeman páchá zločin proti vlastnímu národu, uráží lidi, kteří zemřeli v roce 1968, říká Garri Kasparov ort 12. listopadu 2014 • 13:4 Mistrovství světa v šachu je soutěž o titul mistra světa v šachu. Poprvé se oficiálně konalo roku 1886, kdy pražský rodák Wilhelm Steinitz porazil Johannese Zukertorta. Do té doby byli vudčí mistři uznáváni za nejlepší šachisty světa pouze neformálně a subjektivně, na základě jejich sportovních výsledku a teoretického přínosu. Nejčastěji se o titulu. Vedle svých teoretických úspěchů Steinitz založil i další důležitou tradici: jeho triumf v zápase s vůdčím německým mistrem Johannesem Zukertortem roku 1886 se považuje za první oficiální mistrovství světa v šachu a Steinitz za prvního mistra světa. O korunu Steinitze připravil roku 1894 mnohem mladší hráč, německý matematik Emanuel Lasker, který si pak titul.

Šestý zápas o titul mistra světa v šachu, byl první z pěti soutěž, ve které vyhrála Nona Gaprindašviliová. Zápas se konal od 18. Září do 17. Října 1962 v Moskvě v Sovětském svazu. Mistr světa Jelizaveta Bykovová střetli s Nona Gaprindašviliovou. Hlavní rozhodčí byla Nina Hrušková-Bělská Československa, druhá Bykovové Jefim Jefimovič Kogan a druhý. Robert James Bobby Fischer (* 9. března 1943 v Chicagu, † 17. ledna 2008 v Reykjavíku) byl v americký šachista, bývalý mistr světa v šachu v letech 1972-1975 a ke konci svého života islandský občan. Už v 15 letech postoupil do turnaje kandidátů a stal se velmistrem.Titul získal v roce 1972 během zápasu století v Reykjavíku na Islandu 27. března 2010 16:02 - MOSKVA. Nejstarší bývalý mistr světa v šachu Vasilij Smyslov zemřel v noci na dnešek v moskevské nemocnici. Bylo mu 89 let. Příčinou jeho úmrtí bylo podle agentury RIA Novosti selhání kardiovaskulárního systému. Smyslov byl přijat do nemocnice před několika dny, když se stěžoval na potíže se. Šachový velmistr Magnus Carlsen v neděli vyhrál finále prestižního internetového turnaje, ve kterém startovalo osm nejlepších hráčů světa. Do playoff postoupili první tři hráči světového žebříčku (Magnus Carlsen, Fabiano Caruana a Ding Liren) a světová jednička v bleskovém šachu Hikaru Nakamura Úřadující mistr světa v šachu Magnus Carlsen byl nejlépe vydělávajícím hráčem esportu v loňském roce. Na... Zemřel šachový velmistr Kaválek, někdejší hráč elitní světové desítky. 19.1.2021 10:05 V 77 letech zemřel šachový velmistr Lubomír Kaválek. Někdejší dlouholetý hráč první světové desítky se..

V roce 2018 i 2019 se stal ve své kategorii mistrem České republiky v rapid šachu, tedy šachových partiích, které trvají jen kolem třiceti minut - více než bleskové, ale podstatně méně než vážné. Jenže porážel i mnohem starší soupeře Jedná se o nejsilnější turnaj roku 1968, jehož se zúčastnil mistr světa Petrosjan a mnoho hráčů ze zápasů kandidátů. Turnaj pokračoval v tradici turnajů Palma de Mallorca 1965, 1966 a 1967. Většina účastníků přijela z olympiády v Luganu (Švýcarsko), která skončila na začátku listopadu exmistr světa v šachu. V tabulce najdete vypsaná všechna křížovkářská hesla spolu s legendami, které se plně shodují s hledaným výrazem exmistr světa v šachu. Více výsledků najdete v další přehledové tabulce, kde jsou k nalezení výrazy z rozšířené shody Michail Tal - mistr světa v šachu. životopis. Je dokonale sladěny stereotyp génia: pálení očí, nedbalost ve vzhledu, plné soustředění na to podstatné a není věnována dostatečná pozornost maličkosti života. Michail Tal vzal trůn světě velmi krátkou dobu, ale je stále považován za génia šachy, ztělesnění.

bývalý šachový mistr světa (4 správné varianty) v

Mistr světa v šachu, Viswanathan Anand z Indie se střetne s vyzyvatelem, vítězem zápasu kandidátů Veselinem Topalovem z Bulharska. Mač se odehrává v Sofii, Bulharsko, od 23. 4. do 12. 5. 2010. V cenovém fondu jsou 2 milióny dolarů. Komentář k Zápas o mistra světa v šachu V současné době je hlavní organizace dělají různé turnaje je Mezinárodní šachová federace FIDE zkrácen. Byla založena ve dvacátých letech dvacátého století. Na konci druhého tisíciletí, mistr světa v šachu Garry Kasparov vytvořila PCA - profesionální šachový svaz, který trval pouhé tři roky Mistrem světa v rapid šachu se stal v Petrohradě překvapivě Rus Daniil Dubov, který byl nedávno sekundantem Magnuse Carlsena v boji o titul mistra světa v klasickém šachu s Američanem Fabianem Caruanou. Ve světovém žebříčku je až ve čtvrté desítce, ale patnáctikolovým turnajem prošel bez porážky a získal 11 bodů Michail Tal přezdívaný Čaroděj z Rigy, byl sovětský lotyšský šachový velmistr, mistr světa v šachu (1960-1961) a mistr světa v bleskovém šachu (1988).Tal byl často označován za šachový meteor či supernovu pro bleskový start z neznáma mezi světovou elitu. V roce 1956 debutoval na mistrovství Sovětského svazu (skončil 5.-7.), nicméně již o rok později celý.

ruský mistr světa v šachu (alexandr) (1 správná varianta

 1. V článku Kdo byl nejlepší mistr světa historie se autor Daniel Rensch tento problém snaží vyřešit. I pro člověka, který nezná anglický jazyk jsou tabulky srozumitelné. Kromě koeficientu CAPS je u každého mistra světa jeho předpokládané ELO a odhadovaný výsledek zápasu proti šachovému motoru (Top Engine Match)
 2. Šachový velmistr a úřadující mistr světa v šachové partii Garry Kasparov si roku 1996 změřil síly s počítačem už několikrát. Ale až v osudný den 10. února 1996 ho stroj porazil v prvním ze šesti zápasů. Superpočítač Deep Blue od společnosti IBM se vyvíjel celých šest let a byl vyroben čistě na hru v šachu
 3. bývalý šachový mistr světa. V tabulce najdete vypsaná všechna křížovkářská hesla spolu s legendami, které se plně shodují s hledaným výrazem bývalý šachový mistr světa. Více výsledků najdete v další přehledové tabulce, kde jsou k nalezení výrazy z rozšířené shody

Šachy - Wikipedi

 1. V listopadu 2009 získal v Moskvě titul mistra světa v bleskovém šachu a jako pátý hráč všech dob překonal hranici 2800 ELO bodů. O dva měsíce později vystřídal v čele světového žebříčku Bulhara Veselina Topalova a ve věku 19 let a 32 dnů se stal nejmladší jedničkou v historii (a zároveň první ze Západu od dob.
 2. Šestnáctiletý íránský zázrak Alireza Firouzja šokoval svět šachu. Ve finále Banter Blitz Cupu v bleskovém šachu se mu totiž podařilo porazit mistra světa Magnuse Carlsena. Devětadvacetiletý Nor po zápase označil svůj duel za zdaleka největší výzvu v jeho bohaté kariéře
 3. Mistr světa v šachu v Pečkách . V letošním roce roce uplynulo 70 let od návštěvy Dr. Alexandra Aljechina, tehdejšího mistra světa v šachu v našem městě. Stalo se tak 14.2. 1943 v rámci oslav 35. výročí založení sportovního klubu AFK Pečky
 4. Miroslav Filip - Sto dní v Beguiu - O titul mistra světa v šachu 1978, 1979: Houška, Opočenský - Šachy s úsměvem, 1961: J. Kalendovský, Z. Závodný - První mezinárodní šachový turnaj v Praze 1908, 2008: kolektiv autorů - Pásmový turnaj k mistrovství světa 1954-1957, Praha-Mariánské Lázně 1954, 195
 5. Tal se po delším léčení účastnil ještě řady dalších turnajů a zápasů kandidátů, dvakrát se znovu vážně ucházel o nový zápas o titul mistra světa (v roce 1965 podlehl teprve ve finále Spasskému +1-4=6, v roce 1968 v semifinále Korčnému +1-2=7). V roce 1988 získal titul mistra světa v bleskovém šachu
 6. Knihu Sto dní v Baguiu. O titul mistra světa v šachu 1978 z roku 1979 si můžete vyzvednout ve výdejně v Praze - Holešovicích, nebo ji pošleme přímo k vám

Politická bitva v šachu. Mistr světa se bojí Putinových hackerů. Adam Štěpánek, 30. 11. 2016. Zdroj: čtk. Souboj o mistra světa v šachu je znovu soubojem Východu proti Západu. Význam třítýdenního zápolení v New Yorku je podtržen faktem, že Východ reprezentuje naturalizovaný Rus Sergej Karjakin, pocházející z Krymu Aukce 701337 Známka z Asie - Severní Korea 1986 Gari Kasparov, Mistr světa v šachu, Miche cena: 210 Kč končí: 16. 06. 13:35. Aukce auktiva

Turnaje se zúčastnilo mnoho nejlepších velmistrů ze Sovětského svazu a východní Evropy, včetně mistra světa Petrosjana a exmistrů světa Smyslova a Tala. Žádnému z nich se v turnaji příliš nedařilo. Po vyrovnaném průběhu (rozdíl mezi 2. a 12. místem pouze jeden a půl bodu) turnaj vyhrál trojnásobný mistr SSSR Leonid. Mistr světa v šachu v Pečkách V letošním roce roce uplynulo 70 let od návštěvy Dr. Alexandra Aljechina , tehdejšího mistra světa v šachu v našem městě. Stalo se tak 14.2. 1943 v rámci oslav 35. výročí založení sportovního klubu AFK Pečk

Wilhelm Steinitz, první oficiální mistr světa v šachu Mistrovství světa v šachu je soutěž o titul mistra světa v šachu. 95 vztahy Do Česka putuje cena akademického mistra světa v šachu. Na 15. ročníku akademického mistrovství světa v brazilském Aracaju jizískal student Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlov Tadeáš Kriebel. V konečném součtu uhrál 6,5 bodu z devíti partií při ELO performance na úrovni 2650

Vysoký funkcionář FIDE (a silný GM) Emil Sutovsky sdělil v rozhovoru pro chess24.com, že FIDE odkládá letošní plánovaný zápas o titul mistra světa mezi Magnusem Carlsenem a jeho vyzývatelem, který by měl vzejít z doposud nedohraného turnaje kandidátů, na jaro nebo podzim 2021. Na podzim FIDE plánuje dokončit turnaj kandidátů. Hovoří se také o tom,.. Mistrovství světa v šachu 1978. z Wikipedie, otevřené encyklopedie. Odpůrci mistrovství světa v šachu 1978 Portréty Anatoly Karpov: Viktor Korchnoi: náro Mezinárodní mistr vyšší třídy korespondenčního šachu. T.č. jej má v ČR 21 hráčů. International Correspondence Chess Master (IM) Mezinárodní mistr korespondenčního šachu. T.č. jej má v ČR 38 hráčů. (Na chessgames se tento titul uvádí jako IMC) Correspondence Chess Master (CCM) Mistr/yně korespondenčního šachu Dánský velmistr Magnus Carlsen, který je už od roku 2013 mistrem světa v šachu, byl portály esportsearnings.com a Forbes.com označen za nejúspěšnějšího hráče esportu za rok 2020. Celkově si během něj přišel na více jak půl milionu dolarů Hledat všechna vysílání dílu / pořadu. Přehrát. 00:00:01 V ŠACHU. 00:00:10 -Hezký den, je tu další díl V ŠACHU. 00:00:14 a s ním spousta novinek. 00:00:16 Máme před sebou půlhodinku plnou zajímavostí. 00:00:19 ze světa královské hry, tak pojďme na to

Šachy - Johaness Zukertot - Wilhelm Steinitz1886 - první

 1. Definitions of MISTROVSTVI SVETA V SACHU, synonyms, antonyms, derivatives of MISTROVSTVI SVETA V SACHU, analogical dictionary of MISTROVSTVI SVETA V SACHU (Czech
 2. Indický šachový velmistr a od září 2007 mistr světa v šachu, patnáctý v řadě nástupnictví klasické linie. Byl také mistrem světa FIDE v letech 2000 až 2002. Je jedním z mála šachistů, jenž přesáhli magickou hranici ELO ratingu 2800 (jeho absolutním maximem je ELO 2803, kterého dosáhl dvakrát, v dubnu 2006 a dubnu 2008
 3. Magazín pro vyznavače královské hry. Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas
 4. Šachy Svět Mistr 2020.02.20 download - Tato aplikace je online šachová hra s odpovídajícím systémem založeným na podobném hodnocení. Soutěžte v šachu
 5. Jak jsme jiiž uvedli, mistrovství světa v šachu se bude konat v listopadu v Londýně a to po dobu dvou týdnů. Kdo vyzve současného mistra světa Magnuse Carlsena o tom rozhodl turnaj kandidátů, který právě skončil v Berlíně. Kandidátů bylo osm
 6. Historie šachu v Klatovech ve vzpomínkách Ing. Jaromíra Nováka 5 Kromě těchto v Klatovech pořádaných byla památná simultánka mistra světa Aljechina v Plzni 19. 11.1933. Klatovští šachisté na ni vyrazili autem a dle kroniky remizovali Ing. Stanislav Náměstek a Dr. Arnošt Reiss a prohráli JUDr. Zeno Fifka, Petr Kuchař

Nor Magnus Carlsen se od čtvrtka do soboty v Moskvě pokusí získat titul mistra světa v rapid šachu, který mu od roku 2015 uniká. Přitom i v této zrychlené variantě královské hry s patnáctiminutovým limitem je fenomenální Nor jedničkou světového žebříčku Čeští oštěpařští medailisté z Olympijských her v Tokiu ozdobili atletický mítink Rieter v Ústí nad Orlicí. Majitel stříbra Jakub Vadlejch zvítězil výkonem 84,28 metru, bronzový olympionik Vítězslav Veselý hodil 83,25 a skončil druhý. S třetím místem a hodem dlouhým 78,57 se musel spokojit úřadující mistr světa Anderson Peters z Grenady Norský mistr světa v šachu Magnus Carlsen i druhý den světového šampionátu v rapid šachu utrpěl překvapivou prohru a znovu mu ji uštědřil šachista z Ukrajiny. Tentokrát se jeho přemožitelem stal Alexandr Zubov, hráč ze třetí stovky světového žebříčku

Po válce československé družstvo dvakrát vybojovalo titul vysokoškolských mistrů světa (1954 a 1963) a čeští korespondenční šachisté dvakrát vyhráli svoji šachovou olympiádu (1955 a 1968). Konaly se korespondenční zápasy mezi jednotlivými kluby, například roku 1824 hrál londýnský šachový klub proti edinburskému Kniha: Alexandr Alechin - neporažený mistr světa; Autor: Kaňovský David; Alexandr Aljechin, 1892-1946, byl 4. mistr světa v šachu v letech 1927-1935

Předchůdci mistrů světa - Šachové novinky z Mistrovic a

Kaválek také spolupracoval s předními světovými šachisty, mimo jiné s Bobbym Fischerem, kterému pomohl ve slavném zápase s Borisem Spasským v Reykjavíku v roce 1972 k titulu mistra světa. Byl také trenérem Brita Nigela Shorta, který v roce 1993 prohrál s legendárním Garrym Kasparovem souboj o titul mistra světa V nedeľu (14.8.) sa priaznivci šachu schádzali v mestskej športovej hale už zrána. Vyškovský deník: Chvilka nad šachovnicí. Světový pohár FIDE se konal v Rusku od 12. července do 8. srpna. Startovní pole bylo velmi silné v čele s mistrem světa Magnusem Carlsenem a byli tam také čeští zástupci Vojta Plát a David Navara Závod v přespolním běhu ve Čkyni, na startu byl letos i Jiří Csirik vynikající jihočeský běžec a mistr světa ve štafetě v kvadriatlonu a Pavla Schorná, dvojnásobná mistryně Evropy v let.biatlonu a medailistka z ME i MS v běhu do vrchu . Zdroj: Deník/ Michal Bártík

- V roce 1927 prohrál zápas o titul mistra světa s Aljechinem. - I po ztrátě titulu hrál úspěšně celou řadu turnajů a jeho technika stále ještě uchvacovala. Ale jeho výsledky již nebyly tak jednoznačné. Zajímavosti: - Šachy se naučil hrát již ve čtyřech letech. Pravidla údajně odkoukal z partie jeho otce První mistr světa, pražský rodák Wilhelm Steinitz, 1836-1900, byl originálním šachistou a stejně tak originální osobností, která i po více než 100 letech přitahuje šachové nadšence. Autor se v knize zaměřil na Steinitzův životopis a také popis zápasů o mistra světa, kterých se zúčastnil v letech 1886-1897 Knihu Danny, mistr světa z roku 2008 si můžete vyzvednout ve výdejně v Praze - Holešovicích, nebo ji pošleme přímo k vám Takto teď žije mistr světa Petr Kraus. Ještě radostnější než cestování, je návrat domů. Zdroj: se svolením Derecka Harda a Redbull.c

Porážku mistra světa v šachu sledoval i prezident Klaus. 6. Celý program v neděli zahájila simultánní partie úřadujícího mistra světa Višvanáthana Ánanda. Bílými bojoval proti šestadvaceti hostům, mezi kterými nechyběli kupříkladu ředitel Dopravních staveb Brno Vlastimil Chládek, starosta Prahy 1 Oldřich. Ačkoli v historii šachů bylo mnoho skvělých hráčů, jen několik málo z nich bylo poctěno titulem mistra světa v šachu. Koncept mistra světa v šachu se začal objevovat v první polovině 19. století a věta mistr světa se poprvé objevila v roce 1845 Věra Čáslavská jako šestadvacetiletá gymnastka v červnu 1968 při přeskoku na mistrovství ČSSR. Zdroj: ČTK. Martin Doktor. Zdroj: Archiv VLP / Šťastný Vladimír. Olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpálek (vpravo) Zdroj: Deník Šachový festival v Českých Budějovicích

Michail Tal - Wikipedi

bohém, z nichž nikdy žádný mistr světa nevzejde. Tak to ti očití svědkové viděli a slyšeli a tak si to po mnohá léta vyprávěli. Dvaadvacátého ledna 1968 jsem si koupil lístky do kina. Moudré to nebylo. Večer jsem hrál v Savarinu týmový zápas a počítal jsem s tím, že tu partii za dvě hodiny zvládnu Garri Kasparov je možná tím nejlepším hráčem šachu v historii. Jeho nadvláda začala 9. listopadu 1985, kdy porazil předchozího mistra světa Anatolije Karpova

Zápas o titul mistra světa v šachu: Kasparov- Karpov C2L356 ANTIKVARIÁT a Komentované partie zápasu o mistra světa mezi Kasparovem a Karpovem v r. 1990 v New Yorku a 1990/91 v Lyonu doplněné o popis atmosféry zápasů a zajímavými rozhovory Mladý šachista z Hlinska, který v současnosti hraje za šachový oddíl Polabiny, zvítězil v kategorii do 8 let v rapid šachu! Jiří Bouška se tak stává mistrem světa v této disciplíně. V turnaji v bleskovém šachu skončil mladý šachista na 28. místě, což mu ale určitě nezkazilo radost z úspěchu v rapid šachu. Zdroj. Šachy online Každý šachový mistr byl jednou začátečníkem. - Irving Chernev První mistrovský titul v šachu získal v roce 1886 Wilhelm Steinitz, od roku 1948 mistrovství světa a tituly reguluje Fédération Internationale des Échecs (FIDE). Online šachové hry

Je mu osm a je mistrem světa v šachu

ČTK. New York - Druhá partie zápasu o titul mistra světa v šachu skončila v New Yorku remízou. Výhodu bílých figur měl ruský vyzývatel Sergej Karjakin, ale norský mistr světa Magnus Carlsen se bez větších problémů ubránil. Zatímco první partie byla z pohledu šachové teorie hodně neobvyklá, v té druhé se hrála. Čtrnáctý zápas o titul mistryně světa v šachu byl třetí obhajobou titulu ze strany Maji Čiburdanidzeové a zároveň jediným zápasem Jeleny Achmylovské v roli vyzývatelky. Zápas se uskutečnil v roce 1986 ve dvou etapách. První proběhla od 2. do 25. září v Sofii v Bulharsku a druhá od 2. do 18. října v Bordžomi v Sovětském svazu. Hlavním rozhodčím byl Rudolf. Inzerát Anatolij Karpov - mistr světa v šachu v okrese Hodonín, cena dohodou, od Vladimír Bystřický na Sbazar.cz. Popis: Anatolij Karpov - mistr světa v šachu plakát 53 x 31 c Mistr světa v rapid šachu Ivančuk vede nad Navarou. Autor: ČTK. Vstoupit do diskuse. 0. Česká šachová jednička David Navara po úvodním dnu exhibičního utkání v rapid šachu v Praze prohrává s Vasilem Ivančukem 1,5:2,5 bodu. Ve zrychlené hře, v níž mají oba šachisté na své tahy jen dvacet minut, host z Ukrajiny dokazuje. Věra Čáslavská jako šestadvacetiletá gymnastka v červnu 1968 při přeskoku na mistrovství ČSSR. Zdroj: ČTK. Martin Doktor. Zdroj: Archiv VLP / Šťastný Vladimír. Olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpálek (vpravo) Zdroj: Deník Šachový festival v Českých Budějovicíc

Nor Magnus Carlsen zůstává mistrem světa v bleskovém šachu. Dvoudenním turnajem v Petrohradě prošel jako jediný bez porážky, z 21 partií dokázal třináct vyhrát a osmkrát remízoval. Zopakoval tak loňský triumf z Rijádu a celkově v této variantě královské hry, v níž mají šachisté na své tahy jen tři minuty, zvítězil už počtvrté Magnus Carlsen obhájil titul mistra světa, vyzyvatele Caruanu porazil v rapid šachu Pozici šachového krále, která mu patří od roku 2013, v Londýně už potřetí obhájil. V zápase s americkým vyzývatelem Fabianem Caruanou o tom po dvanácti remízách rozhodly až středeční partie se zkráceným časovým limitem Olympijský vítěz a mistr světa Lukáš Krpálek. Před dvěma lety se tam stal mistrem světa v nejtěžší výhové kategorii. Zdroj: ČTK. Na chvíli hokejistou. Exhibice při příležitosti šedesátin Oldy Válka. Šachový festival v Českých Budějovicíc Mistr světa v šachu v Pečkách. 12. 10. 2013. Zajímavé kulaté výročí mohli letos vzpomenout pečečtí šachisté - přesně před 70 lety totiž do jejich města zavítal tehdejší mistr světa v šachu Alexandr Aljechin, který zde sehrál simultánku s místními i přespolními borci Jedenáctý zápas o titul mistryně světa v šachu byl ve znamení střídání na ženském šachovém trůnu. Vyzývatelkou již několikanásobné mistryně světa Nony Gaprindašviliové byla Maja Čiburdanidzeová. Zápas se uskutečnil od 18. srpna do 5. října roku 1978 v Picundě v Sovětském svazu. Hlavním rozhodčím byl Jaroslav Šajtar z Československa, sekundanti.

Mistrovství světa v šachu - Wikiwan

Mistrovství světa v šachu 2021. 25.12.2017 22:00 | Mistrovství světa v bleskovém a rapid šachu 2017 Úřadujícími mistry v bleskovém a rapid šachu jsou velmistři Ivančuk, respektive Karjakin, oba za obhajobou do Saudské Arábie dorazili Ve dnech 19.-27.8.2017 se v Koutech nad Desnou uskutečnilo Mistrovství Evroé unie mládeže v šachu Vítězné družstvo žen Mistrovství Evropy seniorů v kategorii žen +65 obdrží titul Mistr Evropy družstev seniorů v kategorii ženy +65 pro rok 2021. Vítězové ženské kategorie nad 50 let na loňském Mistrovství světa pořádaném v Praze 16. Ceny (v EUR Šachový festival v Českých Budějovicích Kdo bude premiérem? Pusťte si celou první unikátní Hasiči ve Vrbně likvidovali požár potrubí. Andrej Babiš o povolebních partnerech Ucpaný jez na Otavě v Přeborovicích. Kdo bude premiérem? Unikátní debata Deníku s Andrejem Vimperk v A třídě podlehl Kaplici 3:8 Lubomír Kaválek (šachy) V 77 letech zemřel v americkém Restonu po krátké nemoci šachový velmistr Lubomír Kaválek. Někdejší dlouholetý hráč první světové desítky se prosadil i v USA, kde žil od roku 1970. Kaválek patřil mezi největší osobnosti československého a amerického šachu

Reston (USA) - V 77 letech zemřel šachový velmistr Lubomír Kaválek. Někdejší dlouholetý hráč první světové desítky se prosadil i v USA, kde žil od roku 1970. O jeho úmrtí informoval server lidovky.cz, podle kterého Kaválek zemřel v pondělí v americkém Restonu po krátké nemoci Děj snímku vrcholí v roce 1972, kdy se utkali o titul mistra světa v zápase století v Reykjavíku na Islandu. Jejich šachová partie vstoupila nejen do dějin šachu, ale i studené války, protože byla vnímána jako prestižní společenský souboj mezi Spojenými státy americkými a Sovětským svazem Lidé tu žili od středověku, ale po většinu roku byli odříznutí sněhem od zbytku světa. Přestože v roce 1952 spojila Livigno s italským vnitrozemím vysokohorská silnice z Bormia vybudovaná přes dva průsmyky, zásadní změnu pro zapadlou vesničku přinesla teprve stavba přehrady Punt dal Gall dokončená v roce 1968 Legenda britského šachu, vyzyvatel mistra světa Kasparova a současný viceprezident FIDE Nigel Short bude hostem již osmnáctého ročníku pražského šachového festivalu pod taktovkou Pavla Matochy. Velmistr Short (55 let) se utká v zápase na 10 partií v rapid šachu s nejmladším českým velmistrem Thai Dai Van Nguyenem (18 let.